Rozliczenie podatkowe 2017

PIT 37 druk wyślij przez Internet

 

Mało kto z nas współczesnych wyobraża sobie życie bez komputera i bez Internetu. Nowości technologiczne wkraczają w prawie każdą dziedzinę naszego życia, zadomawiając się i stopniowo stając się elementem ułatwiającym nasze codzienne funkcjonowanie. Rozwój technologiczny dotarł także i do rozliczeń finansowych. Pracownicy i współpracownicy przez szereg lat prowadzili badania nad programem, który pomógłby nam m.in. przy wypełnianiu druków PIT (np. PIT 37 druk). I tak powstało szereg aplikacji i programów, bez których, część Polaków nie wyobraża sobie dzisiaj corocznej akcji składania zeznań podatkowych. Aplikacje nie tylko są nieocenionym źródłem pomocy przy prawidłowym wypełnieniu pita, ale także pozwalają zaoszczędzić nasz czas i umożliwiają całkowite rozliczenie się on-line.

Od kilku lat Polacy mogą wysyłać swoje deklaracje przez Internet. System opracowany przez Ministerstwo Finansów ma się przyczynić do szybszej i efektywniejszej obsługi podatników, a tym samym przez ich aprobatę do rozpopularyzowania tego narzędzia.

 

Najczęściej wypełnianym i wysyłanym drukiem jest PIT-37 druk. PIT 37 za 2017 nie różni się niczym od tradycyjnego formularza. Musi tylko spełniać określone wymagania formalne i techniczne. Oznacza to, że do jego prawidłowego funkcjonowania niezbędny jest komputer z dostępem do Internetu, a także przeglądarka PDF Adobe Reader w najnowszej wersji. Ta aplikacja jest niezwykle prostym narzędziem nawet dla laików. A jeśli się jednak zdarzy, że mamy problem, czy niejasności dotyczące wypełnienia pól formularza możemy śmiało skorzystać z zakładki PIT 37 instrukcja, która jest skarbnicą wiedzy i źródłem odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania, zarówno dotyczące konstrukcji oraz tego w jaki sposób wypełnić formularz.

Poza tym aplikacja jest tak skonstruowana, że nawet jeśli zdarzy nam się popełnić jakiś błąd, rubryka, w której się on znajduje podświetla się na czerwono.

Na zakończenie system poprosi nas o złożenie podpisu, który stanowią takie dane jak: imię, nazwisko, datę urodzenia, numery NIP i PESEL oraz kwotę przychodu określoną w zeznaniu rocznym za poprzedni rok podatkowy. W tym momencie niestety, ale podatnik musi sięgnąć do ubiegłorocznego rozliczenia. Osoby, które nie uzyskały żadnych przychodów wpisują w PIT 37 formularz cyfrę „0”. Na tym etapie system też jest bardzo czujny, ponieważ w przypadku wpisania złej kwoty, natychmiast się o tym dowiemy, gdyż nasza deklaracja nie zostanie przyjęta.
Tak więc mając już całkowita pewność poprawności naszej deklaracji klikamy na pole „wyślij”, a następnie otrzymujemy automatycznie generowany numer referencyjny, który najlepiej zapisać na komputerze. Jest on o tyle niezbędny, że pozwala na pobranie urzędowego poświadczenia odbioru (UPO). Otrzymanie UPO jest już końcowym etapem naszej całej operacji. Wystarczy kliknąć przycisk „pobierz UPO i w odpowiednie pole wpisać otrzymany wcześniej numer referencyjny. To nasz dowód prawidłowo złożonej deklaracji, a także potwierdzenie daty, w jakiej PIT wpłynął do systemu ministerstwa.

 

Rozliczenie PIT 37 i innych deklaracji jeszcze nigdy dotąd nie było tak proste. Oszczędzasz swój czas, ale i pieniądze, ponieważ nie musisz już prosić o pomoc znajomej księgowej, czy korzystać z usług biura rachunkowego. Sam przekonaj się, że rozliczenie z fiskusem wcale nie jest takie skomplikowane jak sobie to do tej pory wyobrażałeś. Aplikacja na każdym etapie wypełniania deklaracji będzie służyć Ci należyta pomocą, więc skorzystaj z tego rozwiązania już dziś.