Rozliczenie podatkowe 2017

PIT 37 druk w pdf czy z pomocą PITy 2017 program


Przygotowując się do rozliczenia za 2017 rok powinniśmy się zapoznać z dostępnymi formami rozliczeń, które mogą nam pomóc w sprawniejszym złożeniu zeznania. Większość podatników w okresie rozliczeń podatkowych składa do urzędu skarbowego PIT 37 druk. To jeden z najpopularniejszych formularzy rozliczeniowych. Aby szybko i bezbłędnie uporać się z naszym formularzem PIT 37 2017 możemy skorzystać z PITy 2017 programu lub aktywnych formularzy.

 

Program PITy 2017 to wygodny i prosty w obsłudze program do rozliczenia podatku dochodowego za rok 2017. Program jest znany i chwalony za intuicyjną obsługę. Jest to bardzo przejrzyście skonstruowana aplikacja, którą podatnicy mogą pobrać z Internetu zupełnie za darmo. Oprócz PITu 37 udostępnia również inne druki PIT: PIT 28, PIT 36, PIT36L, PIT 38 PIT 39 wraz z pełną gamą załączników. Nie trzeba być specjalistą, żeby korzystać z PITy 2017 – programu, który daje nam możliwość skorzystania z pomocy w zakresie zasad wypełniania deklaracji PIT. Wbudowany informator udzieli nam odpowiedzi na każde pytanie dotyczące programu i wypełniania formularza do rozliczeń podatkowych. Poprawnie wypełniony i wygenerowany przez program formularz należy wydrukować, podpisać i gotowe. Program niestety nie daje możliwości wysłania pitów przez Internet– pozwala na to tylko i wyłącznie aplikacja Ministerstwa Finansów, dlatego wydrukowany i podpisany druk trzeba dostarczyć do właściwego dla miejsca zamieszkania urzędu skarbowego pocztą lub osobiście. W ostatnim czasie z PITy 2017 program skorzystało ponad 500 000 Polaków, a Polskie Towarzystwo Ekonomiczne przyznało oprogramowaniu rekomendację, co jest potwierdzeniem jakości programu.

 

Osoby, które skorzystały już z aktywnych formularzy deklaracji PIT, wiedzą, że to również nowoczesny i wygodny sposób na wypełnienie rocznego zeznania podatkowego i złożenie go w urzędzie skarbowym. Formularze PIT 37, a także inne wzory deklaracji, na których można złożyć zeznanie podatkowe PIT 37 za 2017 rok, można pobrać za darmo z odpowiednich stron internetowych. Aby móc w pełni korzystać z formularzy deklaracji PIT trzeba po pobraniu zapisać je na swoim komputerze. Korzystając z aktywnych formularzy mamy dostępne dwa formaty deklaracji PIT: format XLS oraz format PDF. Aktywny formularz deklaracji w formacie PDF (Adobe Reader) można po pobraniu wypełnić na komputerze i wydrukować. Natomiast dla tych, którzy wolą wypełnić zeznanie w programie Excel, dostępny jest format XLS (Microsoft Excel). Zarówno jeden jak i drugi format posiada aktywne pola, dzięki którym wszystkie obliczenia oraz kopiowanie danych odbywa się automatycznie. Dzięki temu wypełnienie zaznania staje się banalnie proste i trwa zaledwie kilka minut. Aktywne pola zmniejszają możliwość popełnienia błędu w zeznaniu PIT niemal do zera. Poprawnie wypełniony PIT 37 formularz po wysłaniu do urzędu skarbowego możesz zapisać na dysku swojego komputera i przechowywać bez żadnych ograniczeń czasowych, nawet przez wiele lat.

 

Tak więc biorą pod uwagę wszystkie za i przeciw, a także możliwości omawianych programów, możemy zdecydować, który bardziej będzie nam pomocny przy wypełnianiu naszego rozliczenia rocznego. Nawet jeżeli ktoś jeszcze ma jakiekolwiek wątpliwości dotyczące elektronicznych rozliczeń, należy się ich pozbyć natychmiast i przy okazji kolejnego rozliczania sięgnąć po któryś z zaproponowanych sposobów. Dzięki proponowanym aplikacjom hasło „pity” będzie się już kojarzyło tylko z „przyjemnym obowiązkiem” wobec państwa.