Rozliczenie podatkowe 2017

Rozliczenie roczne PIT 37 druk

na drukach z zeszłego roku-

poprawnie?

 

PIT 37 druk, to jeden z najbardziej popularnych formularzy stosowanych przez podatnika. Każda osoba fizyczna, choć raz w życiu spotkała się z tego rodzaju formularzem. Zdarza się jednak, że formularz PIT 37 może ulec drobnym zmianom, zarówno w formie zewnętrznej druku, tak jak i w przepisach podatkowych. Zdarza się, że są to także drobne poprawki kosmetyczne, jednak nawet i one nie pozwalają nam na skorzystanie z zeszłorocznego druk PIT 37.

 

Osoby fizyczne uzyskujące dochody z tytuły pracy na podstawie umowy o pracę, czy na podstawie innego typu umów, tj, zlecenie, czy umowa o dzieło muszą pamiętać, że każda zmiana w przepisach podatkowych nie pozwala na wypełnienie deklaracji podatkowej na zeszłorocznych formularzach PIT 37. Dlatego należy mieć na uwadze, iż rozliczając się z fiskusem za 2017 rok trzeba uczynić to na nowych drukach. W tym celu podatnik powinien udać się do najbliższego urzędu skarbowego po aktualny druk PIT 37. Wówczas swoje zeznanie podatkowe wypełnia w sposób tradycyjny, uwzględniając stosowne należne ulgi, czy dokonując rocznego rozliczenia wspólnie z małżonkiem. Należy jednak pamiętać, że ta forma rozliczenia wymaga szczególnej uwagi i skoncentrowania, a także poświęcenia cennego czasu na wypełnienie formularza PIT 37, ale także poświęcenia czasu na doręczenie druku i stanie w dość długich kolejkach w urzędzie. Przy wyborze tradycyjnej formy rozliczania należy mieć na uwadze, że podatnik może popełnić błąd, czy to czysto rachunkowy, czy literowy, np., w nazwisku wówczas będzie musiał złożyć korektę zeznania podatkowego co będzie się wiązało z utratą cennego dla podatnika czasu.

 

W szybszy i milszy sposób złożenia druk PIT 37 można dokonać nie w sposób tradycyjny, lecz w wersji elektronicznej przy pomocy wszelkiego rodzaju programów komputerowych wysyłając swoją deklarację podatkową. Ta forma rozliczania się z fiskusem jest dużo łatwiejsza i korzystniejsza. Korzystając z takiego programu mamy pewność, że pomyłka liczbowa nie nastąpi, a jeśli byłaby takowa to w szybki sposób możemy ją zniwelować. Zaoszczędzimy w ten sposób czas i nerwy stojąc w długich kolejkach. Obecny rozwój internetu pozwala na to, by PIT 37 druk wysyłać i wypełniać przy pomocy wszelkiego rodzaju programów komputerowych. Co rok programy te są udoskonalone i pozwalają one zniwelować błąd, czy to literowy, czy rachunkowy. Aplikacje te są opracowane w taki sposób, aby każdy podatnik bez problemu mógł z niej skorzystać. Posiadają one także wszelkiego rodzaju instrukcje i pomoce, by każdy kto pierwszy raz wypełni formularz PIT 37 mógł bez żadnych wątpliwości samodzielnie się rozliczyć. Składając roczne zeznanie podatkowe przy pomocy programów komputerowych mamy pewność, że nie tylko wybraliśmy odpowiedni druk PIT 37, ale także pewność o poprawności danego formularza.

 

Każdy podatnik dokonujący rocznego zeznania podatkowego powinien wiedzieć, że wypełnienie i przesłanie formularza PIT 37 w wersji elektronicznej to dużo wygodniejszy sposób rozliczania się z fiskusem. Nawet w sytuacji, gdy podatnik tego nigdy nie robił może poprosić kogoś o pomoc lub sam krok po kroku „podążać” za wskazówkami aplikacji komputerowej. Obecnie programy te są tak oprcowane, by każdy niezależnie od wieku i umiejętności komputerowych mógł sam wypełnić druk pit 37.

 

Podatniku nie zwlekaj i już dziś pobierz bezpłatny program do rozliczania pit. Dzięki nim roczne rozliczenie pit będzie dużo przyjemniejsze i szybsze, a także będziesz miał pewność, że formularz pit 37 jest całkowity i kompletny.