Rozliczenie podatkowe 2017

Co można odliczyć od podatku w Picie 37

 

Formularze PIT 2017 można pobrać w sieci. Rozliczając się z fiskusem, warto pamiętać o odliczeniach od podatku w PIT 37 za 2017 rok. A jest naprawdę sporo, co oczywiście działa na naszą korzyść. Druki PIT można otrzymać w urzędach skarbowych lub skorzystać z opcji interaktywnych formularzy PIT 2017. Możemy korzystać, rozliczając PIT 37 druk z wielu odliczeń podatkowych. Przede wszystkim warto pamiętać o odliczeniach na dzieci czy Internet. Zapomina się również o odliczeniach ulg rehabilitacyjnych czy na np. kult religijny i innych.

 

Odliczyć można, co chyba bardzo ważne dla użytkowników sieci, korzystanie z Internetu. Kto może z niej skorzystać? Otóż ten rodzaj ulgi przysługuje każdej osobie, która korzysta z Internetu, będąc w miejscu zamieszkania. Na tym nie koniec, bo ważne jest posiadanie dokumentów na swoje imię i nazwisko (i ewentualnie współmałżonka), czyli faktur. Jednak one nie wystarczą, bo podatnik powinien dysponować również dowodami wpłat za Internet. Trzeba również wiedzieć, że ulga posiada swój limit – wynosi on sumę 760,00 zł na rok.

 

Wiele osób, wypełniając PIT 37 za 2017 rok, korzysta także z ulgi na dziecko. Dzięki niej wiele osób, posiadających lub opiekujących się dziećmi, może odliczyć sobie tę ulgę. Szczególnie, jeśli zarobki małżonków, czy osoby samotnie wychowującej, są niskie. Komu więc przysługuje ta ulga? Przysługuje na każde dziecko, które utrzymywane jest przez opiekunów prawnych (lub rodzina zastępcza), i które nie ukończyło jeszcze 25 lat, nie uzyskało w mijającym roku podatkowym dochodów przewyższających kwotę 3089,00, a także nie prowadziło działalności o charakterze gospodarczym. Suma, którą możemy uzyskać za każdy miesiąc, wnosi 92.67 zł, co, podliczając w przeciągu roku, wynosi ponad tysiąc złotych (dokładnie 1112,04 zł). Jeśli dziecko przyjdzie na świat w trakcie trwania roku podatkowego, wtedy można odliczyć ulgę, zależnie od okresu opieki nad dzieckiem.

 

Warto pamiętać również o możliwości odliczenia ulgi na cele kultu religijnego, a także publicznego i krwiodawstwa, które wynoszą 6%. Odliczyć można także ulgę rehabilitacyjną dla osób niepełnosprawnych, lub mających na utrzymaniu osoby niepełnosprawne. Dotyczy psów przewodników, utrzymania samochodu dla potrzeb związanych z dotarciem na zabiegi. Wszystko to do kwoty nie przekraczającej 2280 zł, co jednak bardzo istotne w tej sprawie, to dochód osoby niepełnosprawnej. Warunkiem jest, aby nie przekroczył 9120 na rok. W skład ulgi wchodzą również wydatki na leki – jeśli każdego miesiąca kwota za lekarstwa przekracza 100 zł, wtedy także jest możliwość odliczenia.

 

Wypełniając formularze PIT 2017, a szczególnie deklarację PIT 37 za 2017, trzeba pamiętać o ulgach budowlanych i remontowych, a także odsetkowych. Sporo informacji można zaczerpnąć na stronie MF.

 

PIT 37 druk dostępny jest w formie formularza interaktywnego w Internecie. PIT 37 za 2017 rok to jedna z najczęściej wypełnianych deklaracji. Polacy korzystają również z możliwości, które daje MF, chodzi o e-deklarację, czyli wysłanie formularzy PIT 2017 przez sieć.

Osoby, które chcą rozliczyć się bez pomocy biur księgowych czy znajomych, mogą sięgnąć po programy do rozliczania deklaracji podatkowych, które ułatwiają zadanie. Posiadają szereg opcji i funkcji pomocy, dzięki którym wypełnianie formularzy PIT 2017 nie będzie problemem.